نشست خبری سعید محمد در باشگاه خبرنگاران جوان + فیلم

سخنرانی دکتر سعید محمد در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان

روز گذشته (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) نشست خبری دکتر سعید محمد، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ در باشگاه خبرنگاران جوان به‌صورت زنده برگزار شد. پخش زنده‌ی نشست خبری، از کانال‌های آپارات و روبیکا و سایت باشگاه خبرنگاران جوان انجام گرفت.

متن سخنرانی سعید محمد در نشست خبری را می‌توانید در ادامه ببینید. فیلم کامل این گفت‌وگوی دو ساعته، در پایان این نوشته (به همراه لینک‌های دانلود) آماده شده است.
پرش به پایان فرسته: فیلم نشست خبری سعید محمد با باشگاه خبرنگاران جوان

سعید محمد در نشست خبری: گلایه مردم نسبت به انقلاب نیست، مردم از کارگزاران دولت‌ها گله دارند

دکتر سعید محمد در نشست خبری گفت: باید بیش‌تر از هر چیزی مراقب عدل و قسط باشیم. امروز بیش از هر چیزی شاهد بی‌عدالتی در زمینه‌های آموزشی، خصوصی‌سازی، مالیات‌گیری و اقتصاد هستیم. رانت‌های اقتصادی، فرصت‌های برابر را از مردم گرفته است و باعث شده که مردم از وضعیت موجود ناراضی باشند. هر روز سفره‌ی مردم کوچک‌تر می‌شود و نارضایتی‌های آن‌ها بیشتر می‌شود.

سعید محمد در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان

باید کنترل و نظارت دقیق داشته باشیم که از حکمرانی ما به مردم آسیب نرسد. در مدل حکمرانی اسلامی همه‌ی مردم برابر هستند و باید از فرصت‌های یکسان بهره‌مند شوند. باید مراقب تمام بخش‌های زندگی مردم بود و نباید بگذاریم به هیچ‌کدام از بخش‌های زندگی مردم آسیب وارد شود.

فساد روزانه‌ای که به مردم می‌رسد و روحیه‌ی افراد مفسد، مردم را بیش‌تر از همیشه اذیت می‌کند. گلایه مردم نسبت به انقلاب نیست، مردم از کارگزاران دولت‌ها گله‌مند هستند. اگر بیان اسلام اجرا شود، مردم شیفته‌ی آن می‌شوند.

سعید محمد: مردم از بی‌دولتی خسته‌اند، آن‌ها امروز نیازمند مرد میدان هستند / باید یک عمل جراحی بزرگ انجام دهیم

محمد در نشست خبری گفت: امنیت و ثباتی که امروز در کشور شاهدیم، زبانزد همه‌ی کشورهای منطقه است. امروز مردم خسته هستند، نه از انقلاب، از شعارهای بدون عمل، از سوء تدبیرها، از دوقطبی‌سازی‌ها و سیاسی‌کاری‌های بی‌اثر. در یک کلام مردم از بی‌دولتی خسته‌اند.

مردم امروز نیازمند مرد میدان هستند. امروز نیازمند اصلاحات هستیم، یک اصلاحات مبتنی بر اصول. اگر بتوانیم چنین وضعیتی را رقم بزنیم، می‌توانیم شهد شیرین دولت اسلامی را به مردم بچشانیم. دولت سیزدهم فقیرترین دولت جمهوری اسلامی خواهد بود.

تمامی درآمد کشور دچار اختلال است و باید به کمک مردم آن‌ها را درست کنیم. باید یک عمل جراحی بزرگ انجام دهیم و با اقدامات خاص آن‌ها را درست کنیم. رفاه مردم را به برجام گره نزدیم ولی اگر برجام، تحریم‌ها را رفع کند از آن استقبال می‌کنیم.

سعید محمد در مصاحبه با خبرنگاران

سعید محمد در نشست خبری: دولت من دولت سهامی نخواهد بود و دولت شایسته‌سالاری‌ست

سعید محمد: وابسته به هیچ جریان، حزب و جناحی نیستم و و دولت من، دولت سهامی نخواهد بود و دولت شایسته‌سالاری است.
افرادی را خواهم آورد که تابلودار هیچ جریانی نباشند و قطعا تا قبل از انتخابات افرادی از تیم دولتم را معرفی خواهم کرد.

امروز شاهد بی‌عدالتی در گرفتن مالیات، بهداشت، خصوصی‌سازی و… در کف جامعه هستیم.

امروز نیازمند دولت مقتدر هستیم. نیازمند مدیریت علمی مبتنی بر هوش و استعداد هستیم.

تضمین برنامه‌ها، با اعلام نظارت کارشناس‌ها است که بگویند امکان اجرایی شدن دارد یا نه. ما برنامه‌هایمان را به برجام گره نزدیم و از احیای هرچه زودتر برجام نیز استقبال می‌کنیم. ما علاقه‌مند هستیم برجام اجرا شود اما به دو شرطی که جمهوری اسلامی اعلام کرده است. «بازگشت آمریکا» و «راستی‌آزمایی برای اجرای تعهدات».

ما برنامه داریم با دست پر پشت میز مذاکره بنشینیم نه با خزانه‌ی خالی.

سعید محمد

سعید محمد: به شدت با دوقطبی‌سازی جامعه مخالف هستم.

سعید محمد در نشست خبری درباره برجام: مشکلات، ناشی از تحریم نیست، اغلب سوء مدیریت است

سعید محمد در گفتگو با خبرنگاران درباره‌ی برجام افزود: علی‌رغم مشکلات زیادی که برجام دارد ولی توسط شورای امنیت به تصویب رسیده است به آن احترام می‌گذاریم و شرایط آن را قبول داریم.

دولت آمریکا یک‌جانبه از برجام خارج شد و مشکلات زیادی برای ما ایجاد کرد. البته همه‌ی مشکلات، ناشی از مسائل تحریم نیست و اغلب آن ناشی از سوء مدیریت‌هاست.

دکتر سعید محمد، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 در باشگاه خبرنگاران جوان

به برجام احترام می‌گذاریم و اگر ببینیم طرف مقابل به برجام متعهد است ما هم بر آن می‌مانیم. اگر طرف غربی به تعهدات خود عمل نکند، ایران هم هیچ تعهدی نخواهد داشت.

به سمت استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌رویم تا شرایط جدید برای مردم به ارمغان بیاوریم. به جای اینکه تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد بگذاریم، سعی می‌کنیم به‌صورت متوازن بین کشورها ارتباط برقرار کنیم. اولویت‌های دولت من در سیاست خارجی با همسایگان است.

فاجعه‌ی امروز مسکن ناشی از عدم تفکر دولت در حوزه‌ی مسکن است / با کمک شهرداری‌ها، زمین و زیرساخت رایگان فراهم می‌کنیم

سعید محمد در نشست خبری با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: ما در سخت‌ترین شرایط تحریم، قرارگاه خاتم‌الانبیاء را اداره کردیم و با تحریم‌های خارجی، از داخل هم تحریم شدیم. با عملکرد خود در این قرارگاه، تحریم‌ها را دور زدیم و با سرعت بیش‌تر کار خود را پیش بردیم.

امروز حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور نیاز داریم. همچنین ۳ میلیون واحد خالی داریم که پیش‌بینی می‌کنیم حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد از آن‌ها را آزادسازی کنیم.

برنامه‌ی ما این است که طی ۴ سال، ۴ میلیون واحد بسازیم. استفاده از واحدهای خصوصی و واحدهای کم‌بهره از اقدامات ما برای پیشبرد این برنامه‌ها خواهد بود.

فاجعه‌ی امروز مسکن ناشی از بی‌دولتی و عدم تفکر دولت در حوزه‌ی مسکن است. برنامه‌ی ما این است که با کمک شهرداری‌ها، زمین و زیرساخت رایگان فراهم کنیم و با کاهش مشکلات سازندگان، آن‌ها را به ساخت در حاشیه‌ی شهر تشویق کنیم.

سعید محمد: من دنبال دولت انقلابی و ولایی هستم نه دولت اصولگرا

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، سعید محمد: هیچکدام از نامزدها را رقیب نمی‌دانم. اینکه حس کنیم برخی سر ریاست می‌آیند تا با هم دشمنی کنند، این‌طور نیست. اگر اقبال عمومی نداشتم به نفع فرد اصلح کنار می‌روم.

علاقه‌مند هستم با همه‌ی کاندیداها از هر حزب و جناحی گفت‌وگو کنم و مهم، حل مشکلات مردم است و جلسه با همکارانم آقای [محسن] رضایی و [رستم] قاسمی در همین راستاست.

مردم ما باهوش هستند و امیدوارم وضعیت مشارکت مطلوب شود.

‏هر فردی در جامعه‌ی ما یک سابقه دارد، یکی استاد دانشگاه است، یکی ‎نظامی است، یکی ‎حقوقدان است. بحث این است که ایده‌‌های آن فرد و کارنامه‌ی او چیست و راهکارش برای مشکلات چیست؟ اینکه چه کاره بوده فرع قضیه است.

ورود من به عرصه، مبتنی بر بیانیه‌ی ‎گام دوم رهبر انقلاب و تغییر نسل مدیریتی است.

سعید محمد در میان خبرنگاران گفت: ما به دنبال انشقاق در ‎جبهه‌ی انقلاب نیستیم. من افراد زیادی را در جناح ‎اصولگرا و ‎اصلاح‌طلب می‌شناسم که هم انقلابی هستند و هم ولایی، من دنبال دولت انقلابی و ولایی هستم نه دولت اصولگرا.

آقای رئیسی هنوز تصمیمی بر حضور در انتخابات نگرفتند

سعید محمد درباره‌ی ابراهیم رئیسی و احتمال نام‌نویسی او در انتخابات ۱۴۰۰ گفت: تا امروز با هیچکس صحبت ائتلافی نکردم. از شورای وحدت تشکر می‌کنم که من را دعوت کردند. معتقدم مردم باید بپسندند، نه افراد. به دنبال انشقاق جبهه‌ی انقلاب نیستم.

در گفتمان سیاسی به خودم نزدیک هستم و از نظام سلطه، دور هستم. سعی می‌کنم به مردم نزدیک باشم و بین مردم حرکت کنم.

براساس آخرین صحبت‌ها، آقای رئیسی هنوز تصمیمی بر حضور در انتخابات نگرفتند. اگر شرایط جدید رقم خورد در آن زمان تصمیم‌گیری خواهد شد.

سعید محمد: اگر کسی کوچک‌ترین تخلفی از من سراغ دارد با اسناد و مدارک منتشر کند

سعید محمد از تخلف‌هایی که درباره‌ی او در رسانه‌ها همچنان مطرح هستند، می‌گوید: شورای نگهبان، شورایی هست که از قوانین نگهبانی می‌کند و‌ اگر چیزی تصویب کرده قطعا مبتنی بر قانون است و مصوبه‌ی ‎شورای نگهبان برای ما حکم قانون را دارد. این محدودیت ایجاد شده را مثبت ارزیابی می‌کنم.

‏درباره ملاک‌های اعلام شده از سوی شورای نگهبان، ملاک را شورای نگهبان، «جایگاه» قرار داده نه درجه‌ی نظامی. من هشت سال جایگاه سرلشکری دارم و اگر معیار این باشد، صلاحیت من قطعی است و البته بستگی به نظر شورای نگهبان دارد و این قانون مشکلی را برای من ایجاد نمی‌کند.

من پیشگو نیستم و پیش‌داوری نمی‌کنم. هر تصمیمی ‎شورای نگهبان درباره‌ی صلاحیت من گرفت از آن پیروی می‌کنم.

‏من خودم از آذر ماه، خدمت فرمانده‌ی کل سپاه درخواست کردم که اگر ورود من به انتخابات آسیبی به کار ما می‌زند، من آماده‌ام که از قرارگاه جدا شوم. ایشان گفتند خیر، اگر لازم شد خبر می‌دهم. در بهمن‌ماه این موضوع توسط فرماندهی محترم سپاه بررسی و در ۱۷ اسفند کناره‌گیری من از قرارگاه خاتم انجام شد.

دکتر سعید محمد در نشست خبری هجدهم اردیبهشت 1400

‏مشکلات زیادی برای من ایجاد شده و سنگ‌اندازی‌های زیادی شد اما برای سایر کاندیداها خیر. من از رسانه‌ها درخواست می‌کنم اگر کسی کوچک‌ترین تخلفی از من سراغ دارد، با اسناد و مدارک منتشر کند. گفتند من یک هلدینگ اقتصادی دارم و دخترم آن را اداره می‌کند، من اصلا دختر ندارم!

‏از این نامهربانی که با من شد می‌گذرم و نمی‌خواهم غباری بر روی نهاد مقدس ‎سپاه بنشیند.

به‌زودی سر منشأ هجمه‌ها علیه بنده را باز خواهم کرد.

‏برخی از اطرافیان من را برخی نهادها صدا کردند و تهدید کردند که شما حق ندارید با آقای محمد کار کنید.

دیدگاه سعید محمد درباره‌ی اختیارات ریاست‌جمهوری

به نظرم اختیارات ریاست‌جمهوری کافی است و این سخنان درباره‌ی کم بودن اختیارات رئیس‌جمهور را قبول ندارم. من دفعه‌ی اول است که کاندیدا شدم و مثل برخی دیگر نیستم که بارها و بارها کاندیدا شدند و ستاد و تشکیلات دارند.

‏ما تمام رآکتورها و تاسیسات خود را پر از ‎سیمان کردیم و یک‌سری ‎غرب‌گدایان دنبال شرایط جدید آمریکا هستند. سفره‌ی مردم شده ‎گروگان برجام. اگر آن‌ها به تعهدات خود عمل کنند ما هم به تعهدات هسته‌ای خودمان عمل می‌کنیم.

‏بمب اتم بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب حرام است. اگر طرف مقابل به ‎برجام برگردد ما هم طبق تعهدات خود عمل می‌کنیم. و در برجام، محدودیت‌های تعریف‌شده برای غنی‌سازی وجود دارد که بعد از رفع آن محدودیت‌ها به سمت ‎غنی‌سازی بیشتر می‌رویم.

هزینه‌های تبلیغاتی انتخاباتی‌ام توسط مردم پرداخت می‌شود

دعوت‌هایی که از سوی جوانان از من انجام شد، با فعالیت‌هایی به‌صورت خودجوش از سوی آن‌ها همراه بود. همه‌ی هزینه‌های تبلیغاتی انتخاباتی ام توسط مردم و از هزینه‌های شخصی آن‌ها انجام می‌شود.

برخی رسانه‌ها بعد از مصوبه‌ی شورای نگهبان ذوق‌زده شدند و خبرهایی علیه من منتشر کردند. برخی برای اسپانسرینگ مراجعه کردند ولی چون دیدیم که نمی‌توانیم انتظارات آن‌ها را برآورده کنیم و وامدارشان می‌شوم از همکاری با آن‌ها دست کشیدیم.

برنامه‌ی ما این است که با د‌و قوه‌ی دیگر روابط صمیمانه برقرار کنیم.

سعید محمد: حقوقم ۱۲ میلیون تومان است

دکتر محمد در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در نشست خبری از فیش حقوقی و دارایی‌هایش گفت: عضو سپاه هستم و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (علیه‌السلام) هستم. فیش حقوقی‌ام ۱۲ میلیون است و کلا یک حقوق بیش‌تر ندارم. اموال در حد نیازمندی‌های اولیه یعنی یک مسکن و یک خودرو دارم.

افتخار می‌کنم که ۳۰ سال کار اقتصادی کردم و یک لکه سیاه در کارنامه ندارم.

سعید محمد

در حوزه‌ی آموزش و پرورش، علاوه بر تقویت دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان، بخش پرورشی را تقویت می‌کنیم. نقش معلمان در تربیت دانش‌آموزان پررنگ است.

سعید محمد، کاندیدای انتخابات 1400

برنامه‌ی بورس سعید محمد

سعید محمد در این نشست خبری از برنامه‌ی بورس دولت سیزدهم می‌گوید: برنامه‌ی جامعی را برای بازگشت اعتماد به ‎بورس تدوین کردیم. در یک فراخوان فریب، پول مردم را به بورس کشاندند و در روز روشن جیب مردم را زدند. سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور و خارجی‌ها را در تالار بین‌المللی بورس شاهد خواهیم بود و شرکت‌های جدید به فرابورس عرضه می‌شوند.

‏این حرف بدخواهان است که ادبیات من به ادبیات آقای ‎احمدی‌نژاد شبیه است. گفتمان من گفتمان ولایی است. حاشیه‌سازی‌ها و کارهای غلط دکتر احمدی‌نژاد نباید تکرار شود اما کارهای خوب‌شان باید ادامه پیدا کند، مسکن مهر، ‎یارانه‌ها و مالیات ارزش بر افزوده از کارهای خوبی بود که ایشان انجام داد.

‏ما تلاش می‌کنیم همان کارهای عدالت‌محورانه‌ی آقای ‎احمدی‌نژاد را منتها با یک گفتمان ولایی پی می‌گیریم و این حرف درباره‌ی کارهای خوب دولت آقای روحانی هم صادق است و همه‌ی روسای جمهور.

خودروسازی در کشور از موشک‌سازی که سخت‌تر نیست

سعید محمد:خودروسازی در کشور از موشک‌سازی و صنعت هسته‌ای سخت‌تر نیست. اگر مدیریت اصلاح شود، موضوع خودروسازی حل خواهد شد.

مافیای خودروسازی را باید رصد کنیم و بشکنیم تا صنعت ‎خودروسازی در ایران را نجات دهیم. ما ایرانی‌ها ‎ضریب هوشی بالایی داریم و این در دنیا ثابت شده است از کره‌ی جنوبی در خودروسازی چیزی کم نداریم. بزرگ‌ترین طراحان خودرو در آمریکا، ایرانی هستند.

‏هر کس در این کشور ایده داشت برای خودروسازی را به حاشیه راندند و نتیجه این شد که هنوز از پلتفرم قدیمی پراید و پژو استفاده می‌کنیم. شما دیدید آن عزیزی که خودرو طراحی کرده بود، خودروهایش را به دره انداخت و از ایران رفت.

سعید محمد در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان: فیلترینگ تا به امروز جواب نداده است

سعید محمد در پاسخ به پرسش خبرنگار درباره‌ی کمپین حمایت از سعید محمد و حضور بانوان بی‌حجاب در آن گفت: خیلی از جنبش زنان بی‌حجاب در حمایتم، مطلع نیستم، اما از همه‌ی اقشار مرا حمایت کردند. خیلی از افراد با حجاب و افراد فقیر حتی از سیستان و بلوچستان از من دعوت کردند. بر اساس ظاهر، درباره‌ی باطن افراد نظر ندهیم. گفتمان ما گفتمان ‎حاج قاسم سلیمانی و رهبری درباره‌ی افراد کم حجاب است. شاید آن‌هایی که چند خانم بی‌حجاب را دیدند دل‌شان مریض بود. نباید جامعه را تکه‌تکه کنیم‌.

ایران برای همه است و باید سعی کنیم همه‌ی مردم را یکی ببینیم. ۲۷ یا ۲۶ امور فرهنگی در کشور داریم که کار خودشان را انجام نمی‌دهند و نظارتی ندارند. چرا رئیس‌جمهور که رئیس شورای انقلاب فرهنگی است در این‌باره سکوت کرده و صحبت نمی‌کند.

آیا تا به امروز ‎فیلترینگ جواب داده؟ آیا کسی ‎توییتر و ‎تلگرام استفاده نمی‌کند؟ خیلی راحت با فیلترشکن می‌شود از فیلتر عبور کرد. باید شبکه ملی اطلاعات با جدیت راه‌اندازی شود و اینقدر خدمات خوبی ارائه شود که مردم فعالیت‌هایشان را به آن‌جا ببرند و این با زور نمی‌شود.

‏اجرای شبکه ملی اطلاعات از اولویت‌های ماست و باید خدمات خوب و ارزان را به مردم داد تا کسب‌وکارها بر این بستر برود. باید ‎اینترنت کودک در کشور راه‌اندازی شود.

فیلم نشست خبری سعید محمد با باشگاه خبرنگاران جوانسرچشمه
تلگرام رسمی دکتر سعید محمد

دیدگاه شما

* نوشتن نام و ایمیل اختیاری است. اگر پاسخی برای دیدگاه شما نوشته شود، با ایمیل آگاه می‌شوید. نشانی ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

همچنین ببینید ...

دکمه بازگشت به بالا